Energia ze słońca

Baza wiedzy

Wady i zalety technologii fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wiele osób zastanawia się nad zmianą sposobu dostarczania prądu i postawieniu na panele fotowoltaiczne, jednak boi się, że inwestycja się nie zwróci. Częsty jest też pogląd, że technologie słoneczne nie sprawdzają się w Polsce, z uwagi na nasz klimat, lub że cena instalacji jest zbyt wysoka i niewspółmierna do korzyści. W tym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości i przedstawić zarówno zalety, jak i wady fotowoltaiki.

Prąd za darmo

Gdy panele zostaną już zainstalowane, pobierają energię słoneczną i konwertują ją na prąd płynący z każdego gniazdka w gospodarstwie domowym. Największą zaletą fotowoltaiki jest to, że zapewnia prąd zupełnie za darmo. Ceny prądu z roku na roku rosną, więc klienci szybko odczuwają korzyści z zapewnienie sobie stałego źródła energii. Prąd nie musi być wykorzystywany tylko do oświetlenia i uruchamiania sprzętów domowych. Wiele osób decyduje się na ogrzewanie domu prądem. W zależności od wielkości gospodarstwa, oznacza to oszczędności rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie.

Prąd przez cały rok

Często pojawia się obawa, że w zimowych miesiącach korzystanie z energii słonecznej jest utrudnione, albo nawet niemożliwe. Jest to jednak nieprawda: to, ile energii pochłoną panele zależy od ekspozycji na promienie słoneczne i wiatr, nie od pory roku czy temperatury. Jest jeszcze dodatkowa zaleta: w słoneczne dni nadwyżka prądu idzie do sieci energetycznej. W zamian za to, gdy ze względu na pogodę panele nie mogą wyprodukować wystarczającej ilości prądu, gospodarstwo pobiera go z sieci.

Fotowoltaika - cena

Tym, co wielu uznaje za wadę paneli fotowoltaicznych jest cena, jaką trzeba wyłożyć na samym początku. Są to niewątpliwie duże koszty. Istnieją jednak sposoby, żeby obniżyć cenę. Odnawialne źródła energii są przyjazne dla środowiska, więc istnieją specjalne programy dofinansowania, m.in. dotacja Mój Prąd, ulga termomodernizacyjna i program agroenergia.

bestsolar-logo-biale-300px.png

Dane kontaktowe:

Aleja Tysiąclecia 48,
59-700 Bolesławiec,
Telefon: 792 120 130
e-mail: biuro@bestsolar.com.pl


Polityka prywatności

Obserwuj nas

Na jakim terenie działamy?

Działamy na terenie następujących miast: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Legnica, Jelenia Góra, Lubań, Nowogrodziec, Zgorzelec. W tych miastach i ich okolicach wykonujemy instalacje fotowoltaiczne, montujemy panele słoneczne. 

 

Copyright © 2022 Bestsolar. Profesjonalne systemy solarne.

Projekt & Wykonanie DesMedia