Energia ze słońca

Baza wiedzy

Odnawialne źródło energii a finanse

Cena energii elektrycznej z roku na rok rośnie, dlatego coraz więcej osób zastanawia się, jak mogą zmniejszyć wysokość rachunków, jednocześnie zachowując komfort w swoim domostwie. Idealnym rozwiązaniem, które zniweluje koszty jest fotowoltaika. System działa dzięki panelom zainstalowanym na dachu. Zbierają one energię z promieni słonecznych i przetwarzają ją w prąd, którym zasila się wszystkie urządzenia w domu. Na kupno i montaż całej instalacji trzeba przeznaczyć znaczną kwotę pieniędzy, jednak fotowoltika i tak się opłaca. Dlaczego? Przedstawimy kilka podstawowych powodów.

Niższa cena kosztów prądu

Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest fotowoltaika – cena kupna i montażu systemu odstrasza jednak niektóre osoby. Niemniej trzeba zdać sobie sprawę, że to są właściwie jedyne koszty, które ponosi klient. Energia słoneczna jest darmowa, więc nikt, kto z niej korzysta nie zobaczy nigdy za to rachunku. Panele i pozostałe elementy są niezwykle wytrzymałe - będą działać nawet 25 lat. Również ryzyko awarii jest bardzo niskie.

Oszczędności finansowe przez cały rok

Klienci często się martwią, czy w trakcie zimy będą mogli korzystać z prądu pozyskiwanego tym sposobem. Uspokajamy - ilość energii nie zależy od pory roku czy temperatury, ale od nasłonecznienia. Cenne nadwyżki energetyczne, które występują w słoneczne dni wracają do sieci, a następnie z powrotem do domostwa. Można więc korzystać z nich w trakcie pochmurnych dni. Należy pamiętać, że wydajność fotowoltaiki zależy też od jakości zestawu, umiejętności grupy montażowej i solidności montażu – dlatego warto zainwestować w solidne modele oferowane przez firmy z dużym doświadczeniem, jak BestSolar.

Dofinansowanie

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest ekologiczne i pomaga zachować bezcenne czyste powietrze. Dlatego istnieją szerokie możliwości dofinansowania fotowoltaiki. Dofinansowanie można pozyskać nie tylko na koszty kupna i instalacji. Podczas dostosowania budynku dokonujemy termomodernizacji. Dzięki temu klient może korzystać również z ulgi od podatku dochodowego.

bestsolar-logo-biale-300px.png

Dane kontaktowe:

Aleja Tysiąclecia 48,
59-700 Bolesławiec,
Telefon: 792 120 130
e-mail: biuro@bestsolar.com.pl


Polityka prywatności

Obserwuj nas

Na jakim terenie działamy?

Działamy na terenie następujących miast: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Legnica, Jelenia Góra, Lubań, Nowogrodziec, Zgorzelec. W tych miastach i ich okolicach wykonujemy instalacje fotowoltaiczne, montujemy panele słoneczne. 

 

Copyright © 2022 Bestsolar. Profesjonalne systemy solarne.

Projekt & Wykonanie DesMedia